Позитивна психотерапія:консультування, навчання, коучинг здоров’я

Про можливості Позитивної психотерапії та про Міжрегіональну конференцію, де кожен зможе ознайомитися із методикою, говорили у прес-центрі “Закарпаття”

“Іноді людина приймає таке рішення, що таргани у її голові аплодують стоячи”, — заявив під час прес-конференції член ради Українського інституту позитивної психотерапії, тренер-викладач Юрій Кравченко. “І питання не в тому, є вони в нашій голові чи ні. Вони є у всіх. Просто, коли я їх не визнаю, то тоді починається тот принцип, коли кажуть, що краще плакати у психотерапевта, ніж сміятися у психіатра. Якщо я не визнаю своїх тарганів, то це ближче до психіатрії. Здорова людина усвідомлює, що їх не треба виганяти, а дресирувати і виховувати”, — зазначив він.

Власне, мирно “домовитися” із цими уявними шкідниками дозволять методи, які застосовуються в позитивній психотерапії. Як зазначили учасники прес-конференції, хоча сьогодні цей термін є досить уживаним, для багатьох він все одно залишається нерозкритим. Багато хто не знає, що у кабінетах сучасних психотерапевтів нема кушеток, що людина, котра звертається за допомогою, є не пацієнтом, а клієнтом, котрого не лікують, а консультують. Розповідаючи про це, Юрій Кравченко зазначив, що “навколо психотерапії існує багато міфів і стереотипів, та насправді — це догляд за душею і певний діалог”.

Аби популяризувати методи позитивної психотерапії серед закарпатців в Ужгороді відбудеться Міжрегіональна навчально-практична конференція “Життєвий баланс та емоційне благополуччя. Позитивна психотерапія та коучинг здоров’я як інструменти самодопомоги”. Конференція носить презентаційний характер, тобто дає можливість з’ясувати, що означають ці поняття. В рамках програми — воркшопи та доповіді, консультування, надання корисної інформації, майстер-класи та практичні заняття. “Ми намагалися так розробити програму, аби вона була корисною і цікавою представникам різних професій та сфер діяльності. Сьогодні кожен з нас потребує консультації психотерапевта та вирішення різноманітних питань. Це необхідно, адже нервова неврівноваженість призводить до стресів і стає причиною багатьох хвороб”, — поділився з присутніми сімейний лікар, базовий консультант в методі позитивної психотерапії Василь Качмарь. Згадана конференція відбудеться у конференційному залі готелю «Закарпаття».

Про те, що позитивна психотерапія та коучинг здоров’я — вимога часу, сьогодні уже немає сумнівів Наприклад, нині на підприємствах дуже популярні бізнес-тренінги, хоча 15 років тому про подібні речі не те, що не замислювалися, але й не знали. Так само багато уваги психотерапевтами сьогодні приділяється індивідуальним зверненням, роботі над не суттєвими (на перший погляд) дрібницями. Однак, як переконують фахівці, саме дрібниці, що повторюються день-у-день, накопичуються і псують якість життя. Та із цим можна і необхідно боротися.

Цю думку Юрія Кравченка підтримує і його колега Василь Качмарь. Як практикуючий лікар він стверджує, що фізичне здоров’я напряму залежить від психічного. Більше того, здоров’я — це не відсутність хвороб, це значно ширше та об’ємніше поняття. Навчатися здоров’ю і при цьому жити активним, цілісним і збалансованим життям пропонує новітній напрям – коучинг здоров’я. Під час анонсованої конференції, що відбудеться 10 грудня, про це можна дізнатися детальніше.

За словами представника Інституту позитивної психотерапії на Закарпатті, котра є базовим консультантом в методі позитивної психотерапії, Сніжани Фурсової, конкретні якісні зміни відчуває кожен клієнт через перші півроку. Пані Сніжана почала свій шлях в якості простого клієнта і авторитетно заявляє, що позитивна психотерапія повністю змінила її життя: чітко збалансувала та допомогла розставити пріоритети. Сьогодні Сніжана Фурсова уже має власних клієнтів.

Як повідомила пані Сніжана, найбільше серед її клієнтів — жінок, адже вони більш емоційні та прагнуть висловитися, бути почутими. “Нерідко до мене приходять клієнти, особливо жінки, які мають хибне уявленння про можливості психотерапії — вони прагнуть змінити інших. Насправді ж психотепрапія жодним чином не може вплинути на оточуючих, вона працює із глибинними пластами самосвідомості, тому, якщо і є можливість вирішити питання такого роду, то лише під час сімейних консультацій”, — закцентувала Сніжана Фурсова і повідомила, що наразі планує розпочати і таку практику.

І хоча сьогодні можна отримати кілька безкоштовних консультацій, за проходження так званого базового курсу передбачена плата. Як пояснила пані Сніжана, базовий курс розрахований на 4 модулі, що відбуваються впродовж року. Вартість одного модулю в середньому становить 800-900 грн.

До речі, участь у Міжрегіональній конференції, котра відбудеться у суботу, надає певні переваги для бажаючих почати навчання на базовому курсі. Більше того, в перспективі у цих людей — опанування новою професією, адже можна отримати ще одну освіту. Правда, у тому випадку, якщо хтось відчує потребу у цьому.

За матеріалами прес-центру “Закарпаття”
та “Срібна Земля” online

Вы можете следить за комментариями с помощью RSS 2.0-ленты. В можете оставить комментарий, или Трекбэк с вашего сайта.
Оставить комментарий